Nedjelja, 24.09.2017

ODIGRANO 5. KOLO UNTZ FUTSAL LEAGUE

Related image

22.11.2016. god. u Univerzitetskoj dvorani Univerziteta u Tuzli kompletirano je 5. kolo UNTZ FUTSAL LEAGUE, gdje smo ukupno vidjeli 39 golova, nekoliko sjajnih poteza, dosta napetih momenata, te sve u svemu sjajan futsal.

FTOS - Mašinski fakultet (6:3)

U derbi utakmici 5. kola između ove dvije ekipe viđena je jedna prava bespoštedna borba na terenu u kojoj je ekipa FTOS-a najavila kandidaturu za borbu za prvo mjesto. Kolege sa FTOS-a odigrali su kvalitetnu utakmicu uz ozbiljan pristup na terenu ostvarili vrlo bitna 3 boda, dok su kolege "inženjeri" s Mašinskog fakulteta "podbacili" u ovoj utakmici, te je ovo bila jedna od onih utakmica kad "baš ništa ne ide". Prisutna je bila jača doza dekoncentracije, što ih je koštalo poraza. Publika na tribinama je uživala u toku odigravanja ove utakmice.

Ekonomski fakultet - Pravni fakultet (10:0)

Da nije sve crno u njihovim redovima, pokazala je ekipa "računovođa", puna inata i prkosa, kroz koji su savladali osnove poduzetništva i marketinga, i mi im ovom prilikom dajemo ocjenu 10 za 10 komada. Ekipa Pravnog fakulteta, ove godine igra neprepoznatljivo u odnosu na prethodne, jer nas je navikla na dramatične i uzbudljive utakmice do samoga kraja, kao i stalan plasman u 1/4 finale.

Fondacija "Proljeće" - Medicinski fakultet (2:2)

Početak utakmice nije nazirao njen uzbudljiv tok, kao ni završnicu jer su medicinari u početnim minutama postigli dva brza gola, te je sve slutilo na krah ekipe Fondacije koja ove godine igra preporođeno, no međutim sve prisutne demantovali su kolege iz Fondacije, koji su tek nakon primanja drugog gola zaigrali ozbiljnije i odgovornije, te vrlo brzo stižu do poravnjanja rezultata i donose novo uzbuđenje u samoj grupi. Medicinarima ostaje žal za propuštenim šansama u zadnjim minutama, a ekipa Fondacije nastavlja da kupi bodove iz kola u kolo. Objema ekipama želimo mnogo sreće u nastavku, jer ih očekuju teške utakmice.

RGGF - Farmaceutski fakultet (3:1)

Neporaženi "rudari" neumoljivo "grabe" ka osvajanju titule, te su rezultatom 3:1 oduzeli ekipi Farmacije teoretske šanse za prolazak dalje u jednoj rutinski i iskusno odigranoj utakmici. Ekipa Farmacije za sada nemaju nijedan bod na svom kontu, a priliku za osvajanje istih, imaju u narednom kolu, kada gostuju ekipi ERF-a. "Rudare" očekuje "derbi kola" i borba za prvo mjesto u grupi sa ekipom Studentski domovi -"Studenjak"

ERF - Filozofski fakultet (5:2)

Neumorni navijači ERF-a i ove sedmice pružili su podršku svojim "golgeterima" te bili presudan faktor u osvajanju ključnih bodova, koji bi im nakon "sušnih sezona" trebalo donijeti četvrtfinale. Ekipa "Filozofa" odigrala je dobro prvo poluvrijeme, no međutim u nastavku par grešaka je doprinijelo da prime naivne golove, te su ih kolege sa ERF-a na kraju porazile rezultatom 5:2. Navijačicama sa ERF-a čestitamo na bespoštednom trošenju dlanova, kao i glasnih žica, te srčanom i iskrenom navijanju. Vidimo se u 6. kolu, od vas očekujemo tek ono najbolje.

Studentski domovi "Studenjak" - Tehnološki fakultet (5:0)

Tehnolozi su uz ekipu Pravnog fakulteta najviše razočarali u ovoj sezoni, te ih još uvijek teorija ostavlja u igri za 1/4 finale. Iako rezultat glasi 5:0, na terenu je bila dosta ujednačena igra, ali ekipa tehnologije nije iskoristila svoje brojne šanse, odnosno na golu ekipe Studentski domovi, briljirao je kolega Monjarčić, te samo zahvaljujući njemu po prvi put ekipa  Studentskih domova ne prima gol u jednoj utakmici u ovoj sezoni. Za ekipu Studentskih domova u ovoj utakmici jedino vrijedno pažnje je osvajanje nova tri boda, jer ih već u narednom 6. kolu očekuje derbi kola, protiv ekipe RGGF-a. Objema ekipama želimo fer i korektnu igru i neka bolji pobijedi uz rudarski pozdrav "SRETNO"